Jednym z zakładów prowadzonych przez Józefa Sztorca jest Tarel - Tarnowskie Zakłady Osprzętu Elektrycznego, zlokalizowane w Woli Rzędzińskiej pod Tarnowem. Przedsiębiorca - oprócz tej firmy - posiada także inne spółki związane z osprzętem elektrycznym (Nakło nad Notecią, Szczytno) a także prowadzi liczne działalności z zakresu przetwórstwa warzyw i owoców / rolnictwa itd. (Leżajsk, Koprzywnica, Stara Wieś, Frampol, Stare Miasto).
Początki jednak nie były łatwe. Na swój sukces pracował od wczesnych lat młodzieńczych.
- Jak pamiętam pierwsze pieniądze zarobiłem samodzielne we wrześniu 1968, miałem wtedy osiemnaście lat. Polskie Koleje Państwowe zapłaciły mi za wykoszenie trawy wokół tarnowskiej parowozowni – powiedział Jubilat w wywiadzie dla Galicyjskiego Tygodnika „TEMI”. Teraz, pół wieku od tamtych wydarzeń Józef Sztorc może pochwalić się chociażby eksportem swoich wyrobów aż do 40 krajów świata. Jego sukces jest niekwestionowany i mierzalny. - Zaczynałem od zera a dziś kapitał firmy ma kilka zer i chciałbym dorobek pomnażać - z myślą o rodzinie ale także o lokalnej społeczności - zadeklarował Przedsiębiorca.
Józef Sztorc jest człowiekiem renesansu. Znany jest nie tylko z działalności gospodarczej ale także z podejmowania inicjatyw charytatywnych, m.in. na rzecz sportu, osób niepełnosprawnych. Przez wielu rozpoznawany jest także jako działacz samorządowy. O swoich licznych zajęciach wypowiada się tak: - Nie umiem siedzieć bezczynnie, kiedy mogę coś zmienić. Tak naprawdę nie mogę mieć czasu wolnego, mam taki wewnętrzny przymus pracy. Choć nie musiałbym, chodzę regularnie na siódmą do pracy i mam wszystko poustawiane, nie zamierzam spędzać bezproduktywnie czasu, np. przed telewizorem.
W pracowitym życiu Jubilata nie brakuje jednak czasu dla najbliższych. Jak sam podkreśla, nie samą pracą żyje człowiek. - Trzeba też znaleźć czas dla siebie i rodziny (...). Poświęcam wolny czas wnukom, starając się pokazać im piękno tego świata, ale też to, że prowadzenie biznesu to nie tylko splendor i pieniądze, ale przede wszystkim odpowiedzialność za ludzi.
Więcej o historii powstawania jego spółek możemy przeczytać w ostatnim wydaniu tygodnika „TEMI”
[kliknij tutaj]. Zachęcamy do lektury.
***
Józef Sztorc został także wyróżniony prywatną nagrodą za Przyjaźń, Honor i Współpracę Statuetką „Hektora” przez Kapitułę powołaną przez fundatora nagrody – Stanisława Lisa, który w roku 2023 obchodzi również 25-lecie działalności w prywatnym biznesie.
Józef Sztorc jest także wydawcą publikacji zatytułowanej „Genealogia rodzin Sztorców, Stachów, Zauchów, Wrońskich”.