W programie:
- Promocja dwunastego Tomu Rapiałów pt. „I taki może być koniec człowieka”, którego autorem jest Stanisław Lis, pseudonim HEKTOR.
- Otwarcie Wystawy V Międzynarodowego Salonu Literackiego – składającej się z dwóch części wystawowych:
Rapiały Hektora, autor: Stanisław Lis
Dom Mediowy „Hektor w Drodze”;
Prezentacja 12. Tomu Rapiałów pt. „I taki może być koniec człowieka”.
Wystawa Ilustracji, autor: Aleksandra Pisz
Galeria ilustracji towarzyszących wybranym rapiałom Stanisława Lisa, wykonanych techniką malarstwa digitalowego z elementami fotomanipulacji.
- Wręczenie Statuetek HEKTORA za „HONOR, PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACĘ”. Nagrody niezwykłej, której moc tkwi w przesłaniu Napoleona Hilla: „To, kim jesteś lub kimkolwiek możesz się stać, jest wynikiem tego, w jaki sposób wykorzystasz swój umysł”.
- Dyskusja na temat: „Miejsce poezji i literatury w aspekcie globalizacji oraz postępujących kryzysów – klimatycznych, gospodarczych i kulturowych, stawiających pod znakiem zapytania przyszłość życia człowieka na Ziemi”.
- Koncert kwartetu Con Afetto– recital z muzyką filmową, musicalową oraz tangową.
Zespół Con Affetto w składzie:
- Angelina Kierońska (pierwsze skrzypce)
- Karolina Bartczyszyn-Południak (drugie skrzypce)
- Karolina Stasiowska (altówka)
- Anna Podkościelna-Cyz (wiolonczela)
Program skonstruowany jest w sposób, który zadowoli zarówno wytrawnych słuchaczy, jak również melomanów, którzy mają sporadyczną styczność z muzyką kameralną. W skomponowanym na tę okazję programie znajdą się "perełki" i "muzyczne hity" m.in. z serialu "Janosik", "Polskie Drogi" nastrojowe tematy z musicalu "Skrzypek na dachu", czy ogniste tango z filmu "Zapach kobiety". Kwartet Con Affetto od 17 lat z powodzeniem wykonuje koncerty muzyki klasycznej oraz rozrywkowej, koncertując zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Spotkania z kwartetem to każdorazowo piękna, kolorowa i różnorodna muzyczna podróż, która zabiera słuchaczy w magiczny świat dźwięków w najlepszym wydaniu.
Prowadzenie:
Magdalena Lis – menedżer projektów strategicznych i multimedialnych, poetka, dziennikarka, project manager w State Street Corporation (amerykańska korporacja finansowa z siedzibą w Bostonie).
Aleksandra Pisz – grafik, ilustratorka, absolwentka kierunku filologia polska ze specjalizacją edytorską, wokalistka i aktorka Teatru Nie Teraz.
Oprawa graficzna: Aleksandra Pisz
Oprawa muzyczno-taneczna: Marek Wadas – moderator i DJ.